Tag: PrzyjacielRzeszowa

Rzeszów już 81 lat jest stolicą

Już po raz 11. Obchodziliśmy uroczyście rocznicę powołania województwa rzeszowskiego, a zwłaszcza ustanowienia naszego miasta stolicą owego województwa. Stało się to 18. sierpnia 1944 roku w sali posiedzeń rzeszowskiego ratusza. Trwała jeszcze wojna. Front zatrzymał się na Wisłoce, gdzie Niemcy zmontowali solidną obronę, zaś Kresy Wschodnie płonęły objęte nieludzką agresją banderowskich nacjonalistów. Jednak na terenach

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ RZESZOWA KLUB PAMIECI LUDOBÓJSTWA WOŁYŃSKIEGO I MAŁOPOLSKI WSCHODNIEJ

MINISTERSTWO KULTURY DEMONSTRUJE SWOJA PRZYJAŹN Z BANEDEROWCAMI  Z ŁUCKA I STANISŁAWOWA PRZED 71 ROCZNICĄ  „Wołyńskiego Ludobójstwa’  .Organizatorzy  Stadionu Kultury zaprosili na konferencje  „Smart City|”       z  przyjacielską  wizytę  przedstawicieli władz miejskich  ŁUCKA I STANISŁAWOWA.Kim są Ci goście?  Rada Miejska Łucka na Wołyniu przyjęła projekt uchwały “O Odezwie do prezydenta Ukrainy w sprawie przywrócenia historycznej sprawiedliwości